חיפוש כותרת
>> חסרים מטפלים בסיעוד

לאחרונה אנו עדים לתופעה חריפה של מחסור במטפלות בית לקשישים ונכים.

 

כותרות נוספות בנושא העסקת עובדים זרים:

 שאלות נפוצות בדיני עבודה

 בחן את עצמך: האם אתה מעסיק כחוק?

 

באזור המרכז, אין לחלוטין עובדים חדשים המצטרפים למעגל המטפלות בקשישים מחד, ונטישה מסיבית של מטפלות שהגיעו לגיל הפנסיה מאידך.

חברות הסיעוד והעובדים הסוציאליים ברווחה עומדים חסרי אונים מול המחסור שפוגע פגיעה חמורה ביכולת לתת שרות וטיפול מקצועי ונכון לקהל המטופלים.

 

 

תופעה זו אינה חדשה, כבר לפני 20 שנה ראינו מחסור גדול של אנשים טובים בתחום הסיעוד. למרות שאז תוחלת החיים הייתה נמוכה יותר מהיום וגם מספר הקשישים  שנזקקו לטיפול היה נמוך  משמעותית.

ב1988 עם החלת חוק הסיעוד גויסו מאות ואף אלפי מטפלות לתחום הסיעוד. אבל עם עליית מספר  המטופלים לא עלה מספר העובדים  וניכרה מצוקה  ומחסור בכוח אדם מתאים, מצוקה שנעלמה עם העליה הרוסית שגויסה בהמוניה לתחום הסיעוד  וסיפקה 20 שנה טיפול סיעודי מקצועי ואמין.

מה לעשות וגם מטפלות אלו הגיעו לגבורות .כשהביטוח הלאומי מערים קשיים על העסקת בני 70 פלוס בתחום הסיעוד,  נוצר מחסור ענק בידיים עובדות  ובעיקבותיו  ביקוש הולך וגובר לעובדים זרים שגרר דרישות לשכר גבוה ולתנאים משופרים. אי רצון לטפל בחולים סיעודיים, במשפחות, ו/או חולים סופניים שנשארו ללא טיפול והפכו לנטל על משפחותיהם.

 

הביטוח הלאומי והתמ"ת אינם מנסים למצוא פיתרון למצוקה זו, כניראה שבמגדל השן עדיין לא קלטו את עוצמת הבעיה ולא מוכנים להקשיב לכל הפתרונות היצירתיים שהשטח מציע.

כניסה