חיפוש כותרת
>> חילופי מעביד

 

חילופי מעביד 

 

העובדת הזרה טיפלה באבי שנפטר. כעת אנו רוצים להמשיך להעסיקה כמטפלת לאמי. כיצד לבצע את חילופי המעסיק? האם הזכויות והחובות שלה נצברות?

על פי חוק בעת חילופי מעביד ישנן שתי אפשרויות:

1. המעביד החדש קולט את העובד עם כל הזכויות הסוציאליות הנצברות שלו (קרי עם הותק שלו והזכויות הנלוות).

2. המעביד החדש משלם בפועל ("סוגר חשבון") לעובד את שווי כל הזכויות שלו עד למועד  חילופי המעבידים והעובד נקלט כעובד חדש אצל המעסיק החדש.

במקרה של מעסיק סיעודי שנפטר והמטפל ממשיך לטפל בבת/בן זוגו רצוי לסיים חשבון עם העובד לגבי ההעסקה הראשונה ורק אז להתחיל את העסקתו מחדש. רצוי ליצור מצב שבו העובד יידע למרות שנשאר באותו בית מדובר בהעסקה שונה עם חוזה העסקה שונה, זאת בכדי שלא יצבור וותק שיגרום למעסיק החדש לשלם לו זכויות של המעביד הקודם.


 


מה קורה במידה ולעובדת רישיון לטיפול בשני בני הזוג , אחד מהם נפטר והעובדת מסרבת להישאר ולטפל בבן הזוג השני ומתפטרת? 


 אם אשרת העבודה הייתה במקור על שני בני הזוג  ורק אחד מהם נפטר
והנכם מוכנים להמשיך ולהעסיק אותה אצל האחר באותם התנאים ובאותו השכר  -  זכאית לפיצוי פיטורים לעובדת המתפטרת (6%),ולא לפיצויים מלאים . למעשה העובדת לא נפגעה מכך כלל ויכולה להמשיך בעבודתה , אך בחרה להתפטר.

בנוסף זכאית העובדת לקבל את הסכום אשר אמור להיות מופרש לקופת הגמל במסגרת צו ההרחבה לפנסיה (6.5% נכון ל-2020).

ההמלצה היא להוציא לה מכתב שהנכם מעוניינים להמשיך ולהעסיקה (תוך שמירת הוותק שלה כמובן) אצל סבא באותם התנאים עד היום (למעשה כאילו כלום לא קרה). לשון החוק במקרה זה דורשת שיתקיימו במצטבר שני דברים : 1) שהמעסיק נפטר (קרה) 2) שעבודת העובד נפסקה כליל כתוצאה מכך (לא קרה). אם היא לא תהיה ממעוניינת יהיה עליה להתפטר ולבקש ממנה מכתב התפטרות בכתב.

חשוב לערב את חברת הסיעוד וכמה שיותר עדים לעצם הצעתכם שהיא תישאר אותם התנאים. 

 


מעוניין לשאול שאלה ? הרשם לאתר, ללא תשלום, שאל שאלה ותקבל מענה בהקדם.  

 


 

מידע זה ניתן לקו מעסיק ע"י היועצים המקצועיים של הקו למעסיק, על סמך הנתונים שסופקו על ידי השואלים, אולם אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או חשבונאי קונקרטי וספציפי לעניין הנדון.

 

 


 

קו למעסיק - הגן על עצמך!

 

  עקבו אחרינו בפייסבוק


 

כניסה