חיפוש כותרת
>> מגורי העובד

   מגורי העובד

 

המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי 

 

תנאי מגורים

לפי תקנות עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים ומגורים הולמים), התש"ס - 2000 נקבע כי: אין חובה לספק לעובד הזר חדר נפרד אלא יש למלא אחר התקנות המוסדרות ולהבטיח כי לעובד מיטה וכלי מיטה משלו, ארון בגדים פרטי וכן ששטח הלינה של העובד לא יפחת מ-4 מ"ר.

 


 

ביתו של המטופל הינו ביתו של העובד הסיעודי. עם זאת, קורים מקרים בהם העובד מביא אורחים, גורם נזק כלשהו בבית או אף מסרב להתפנות מן הדירה בעת פיטורין ואף עלול לדרוש חזקה על הדירה מאחר וגר בה פרק זמן מסוים. מומלץ להתייעץ עם מומחי הקו ולהחתים את העובד על חוזה העסקה המעגן חוקית כמה מן התחומים של מגורים בבית המטופל, לטובת המעסיק.


אני מתגוררת בשכירות, כמה עלי לנכות לעובדת מבחינת מגורים?
אם המגורים שמספק המעסיק לעובד אינם בבעלותו, קרי המעסיק עצמו שוכר דירה (משמעות לא בבעלותו) יוכל לקזז המעסיק את מלוא הסכום הכתוב בתקנות, כמפורט בטבלה. אם העובד מתגורר בבית שהמעסיק הוא הבעלים שלו (בין אם יחד עם המעסיק ובין בבית שבבעלות המעסיק) ניתן לקזז רק מחצית (50%) מהסכום המלא הניתן לקיזוז.


מה כדאי לעשות במקרה שהעובדת מסרבת  ללון בבית המעסיק?

 יש להחתים את העובד על מסמך שאומר (בהנחה שההיתר הוא רק ל-live in ) כדלקמן:

הריני לאשר כי המעסיק, מר'/גב' _______העמיד לרשותי חדר נפרד בביתו עם מיטה כלי מיטה וכל הדרוש לי למחייתי ולהיגיינה לצורך שהות של 24 שעות בביתו.

הובהר לי שההיתר העסקתי מחייב אותי לשהות בבית המעסיק במשך 24 שעות (להוציא שעות מנוחה וחופשה).   _______________  חתימת העובד + תאריך.


מה לעשות אם העובד רוצה להישאר בבית המעסיק בשבת או חג כי אין לו לאן ללכת?

 בית המעסיק הוא למעשה גם בית העובד, ולכן יש לאפשר לעובד להישאר בבית המעסיק במקרה ואין לו לאן ללכת ומבקש להישאר. כמובן שאם עובד במהלך יום זה עליו לקבל שכר, אך אם אינו עובד אין צורך בתשלום נוסף.


 

האם מותר להציב מצלמה בחדרה של עובדת זרה המטפלת באמא שלי?

 

מצלמה נסתרת בחדרה של העובדת יכולה להתפרש כפגיעה בפרטיותה של העובדת ומשכך אסורה מכוח חוק הגנת הפרטיות.יש לזכור שלמעשה חדרה של העובדת הוא מקום מגוריה בישראל ולכן לא ניתן ל"חדור" לפרטיותה של העובדת. באותה מידה אין לשים מצלמה בשירותים ו/או מקלחת.

 


 מעוניין לשאול שאלה ? הרשם לאתר, ללא תשלום, שאל שאלה ותקבל מענה בהקדם. 


 


 


מידע זה ניתן לקו מעסיק ע"י היועצים המקצועיים של הקו למעסיק, על סמך הנתונים שסופקו על ידי השואלים, אולם אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או חשבונאי קונקרטי וספציפי לעניין הנדון. 

 

 

 

קו למעסיק - הגן על עצמך!

 

  עקבו אחרינו בפייסבוק

כניסה