חיפוש כותרת
>> תשלומים שוטפים

עודכן לאחרונה 08/06/21

 תשלומים שוטפים 

 המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי.

 

העובד רוצה לקבל 100 ש"ח דמי-כיס כל שבוע מעבר לשכר המסוכם. האם בקשתו מוצדקת?

המינוח "דמי-כיס" הינו שגוי מכיוון שהכוונה היא למקדמה על-חשבון השכר החודשי, ולא בנוסף (כמו שילדיהם מקבלים מהוריהם). יש לסכם בתחילת ההעסקה על סכום חודשי אותו יש לחלק במספר ימי החופש השבועיים באותו החודש - ישנם חודשים עם 5 סופי-שבוע, ולפי הסכום הזה לשלם לו את הסכום בצאתו לחופשת סוף השבוע.

 


 

האם אני, בתור מעסיק עובד זר, יכול לגלם בשכר החודשי מידי חודש את דמי ההבראה, חופשה וחגים ?

מתוך מגוון התנאים הסוציאליים ניתן לשלם מידי חודש רק את דמי ההבראה בתוספת שכר המינימום.


 

אנו רוצים להעניק סכום כסף לעובדת שלא זכאית לפיצויים (כמתנה). איך לקרוא לתשלום זה ועל מה להחתים אותה?

אין משמעות לשם, ניתן לקרוא לזה "בונוס" או כל סכום אחר, אולם אם העובדת התפטרה ו/או סיימה עבודתה ואינה זכאית לפיצויי פיטורים, והמעסיק בכל זאת רוצה לשלם לה פיצויי פיטורים, יש להחתימה כי מקבלת, לפנים משורת הדין, ועל אף שאינה זכאית לפיצויים את הסכום של ____ש"ח וכן להחתימה שבמידה ותתבע את המעסיק בקשר לכל חוב בגין תקופת ההעסקה אזי יקוזז הסכום שניתן לה כמתנה מכל חוב שיפסק לטובת העובדת.


 

העובדת רוצה ממני הלוואה לצורך רכישת מחשב נייד. האם לאפשר לה?

אין שום חובה חוקית לאפשר הלוואה, וקורים לצערנו מקרים בהם העובדים נוטלים הלוואה מהמעסיקים ואז עוזבים את העבודה ואף את הארץ מבלי שהחזירו אותה כחוק. אנו ממליצים לשקול בכובד ראש כל מתן של הלוואה / בונוס לעובד, במיוחד אם זה לרכישת מוצר אשר ישפיע על עבודתו עם המטופל (כשרוכשים מחשב נייד בעובד עלול להשתמש בו בשעות רבות ולא להיות קשוב לצרכי המטופל).

בכל אופן, והדבר נכון תמיד לכל אירוע כספי - יש להחתים את העובדת על מתן הכסף, אפילו אם מדובר בסכום פעוט. ישנה נטייה לשכוח את התשורות הקטנות הללו בעת ויכוח.


 

 האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

קו למעסיק - הגן על עצמך!

 

  עקבו אחרינו בפייסבוק

כניסה