חיפוש כותרת
>> רצונך לקבל את הכספים המגיעים ל

 

ברצונך לקבל את הכספים המגיעים לך מן הקצבאות השונות באופן עצמאי ללא סיוע חברת הסיעוד?

 

להלן  מידע שיעזור לך להעסיק את העובד הזר בביתך בצורה נכונה ושלא תחשוף אותך לתביעות מיותרות. 

 

המידע ניתן באדיבות "הקו למעסיק": 

 

1. יש לשים לב לתעד כל אירוע כספי עם העובד. הדבר אמור לגבי קבלת משכורת ודמי כיס אך תקף גם לגבי מחלה, חג, שבת, ומתן מתנות או בונוסים. הדבר יסייע לך לשלם לעובד כמה שמגיע לו לפי החוק ולא מעבר לכך.

חדש !! חלף (תחליף ) תלוש שכר לעובד הסיעודי למקבלי גמלת סיעוד בכסף בניהול הקו למעסיק - אנחנו מכינים עבורכם תלוש שכר עם כל הנתונים הנדרשים בחוק עבור העובד. לפרטים נוספים לחצו כאן 

 

2. יש לנהל יומן שעות שבו מצוינים ימי ושעות העבודה של העובד. במקרה של שעות נוספות יש לציין את ערך השעה והסה"כ החודשי.

 

3. מומלץ לעדכן את הסכם העבודה עם העובד לאחר המעבר להעסקה עצמאית ובכל אופן אחת לשנה, בכדי לשים את האצבע על אירועים שקרו, העלאות שכר, תכנון ימי החג העתידיים ועוד.

 

4. משפחות רבות מעדיפות לבצע תחשיב תקופתי בכדי לדעת היכן הן עומדות למול התשלומים העתידיים של הפנסיה לעובד. יש לבצע תחשיב שכזה אצל גורם מוסמך בלבד, כגון חשב שכר או מנהל חשבונות הבקיאים בחישוב שכר לעובדים זרים בסיעוד.

 

5. שאלות שמתעוררות במהלך העסקה עשויות להיות הרות גורל ברמה משפטית, והעדר הכוונה צמודה של חברת הסיעוד עלול לחשוף את משפחתך לתביעה מיותרת מצד העובד או אף מצד המדינה. יש להקפיד להיות בקשר עם אנשי מקצוע כגון עורך-דין, חשב שכר, עובדת סוציאלית ואף מומחה למימוש זכויות בכדי להיות "עם יד על הדופק" בכל מה שקשור לקצבאות. 

 

 

כניסה