חיפוש כותרת
>> עוזרת בית - כמה זה עולה לכם ?

  עוזרת בית -  כמה זה עולה לכם ? (התחשיב נכון לדצמבר2017)

 

כמעט לכולנו יש מנקה או עוזרת בית שעוזרת בהתנהלות השוטפת ובניקיון הבית, פעם בשבוע או פעמיים בחודש. כולם בטח יודעים כמה הם משלמים עבור שעת עבודה, אבל האם אי פעם חישבתם כמה עולה לכם להעסיק את העובדת כאשר מתייחסים לכלל התנאים הסוציאליים?  

 

העלות :כ-65 ש"ח לשעה (ברוטו כולל כל התנאים סוציאליים המפורטים להלן), לא כולל נסיעות !!!!. 

 

 

עוזרי הבית שלכם זכאים לשכר שלא יפחת מ- 29.12₪ לשעה שכר מינימום (נכון לדצמבר 2017).  מעבר לכך,  ככל שהאזור בו מועסקת עוזרת הבית נחשב לאמיד יותר, או אזורים מחוץ למטרופולין הדורשים זמן נסיעה רב כך העוזרים יצפו לקבל שכר גבוה יותר.

 

 

השכר המקובל לשעה עומד על 50 ש"ח נטו.

 

  

פנסיה: על פי חוק עליכם להפריש כספים לטובת ביטוח פנסיוני מקיף לעוזרי הבית שלכם. עלות תוספת הביטוח הפנסיוני (חלק המעסיק בלבד): 3.25ש"ח לשעת עבודה (מחושב לפי שכר של 50 ש"ח לשעה).

העובדים הם שצריכים לבחור את קרן הפנסיה אליה יועברו הכספים ואם לא יעשו זאת, האחראיות מוטלת עליכם. ההפרשה הכוללת לפנסיה עבור עוזרי הבית היא בגובה 12.5% משכרם -  6%  ממומנים על ידם ו-6.5% ממומנים מכיסכם. 

 

פיצויים : יש להפריש מידי חודש 6% לפיצויים , כספים אלו יימסרו לעובד בעת סיום יחסי עובד מעביד, גם כאשר מתפטר. במידה ויפוטר העובד יש להשלים את ההפרש בין הכספים שנחסכו לבין שכר חודשי אחרון כפול מס' שנות עבודה. עלות הפיצויים המופרשים מידי חודש : תוספת של 3ש"ח לשעה (לפי שכר-50 ש"ח לשעה).

 

 

מי שלא משלם, מסתכן  !


דמי ביטוח לאומי: חובה לרשום את פרטי עוזרי הבית כולל שמם ומספר תעודת הזהות שלהם באתר המוסד לביטוח לאומי. גובה התשלום הוא 7.25% מהשכר. רישום העוזרים בביטוח לאומי מבטיח את זכויותיהם למקרה של תאונה, דמי לידה, פנסיית שאירים, דמי אבטלה וקצבת זקנה.  

עלות הביטוח הלאומי: תוספת של 3.63 שקלים לשעה (לפי שכר 50 ש"ח לשעה).

 

הודעה מוקדמת :יום אחד עבור כל חודש של עבודה. עד לתקרה של 30 יום .

 

החזר הוצאות נסיעה :עד תקרה של 22.60 שקל ליום עבודה. (עודכן לאחרונה 01/02/2016)

 

חופשה שנתית:  זכאית ל-458 ש"ח לשנה    - 860ש"ח לחודש לחלק ל-30 ימי עבודה = 28.66 ש"ח ליום כפול 16 ימים ברוטו. – 2.67ש"ח לשעת עבודה

 

דמי הבראה : במידה ועבדה מעל שנה, זכאית לקבל 175 ש"ח לשנה   - 17.20 שעות בחודש, כפול 5 ימי זכאות , כפול 378 ש"ח ליום,  לחלק ל-186 ש"ע. – 2.20ש"ח לשעת עבודה.

 

דמי מחלה. עוזרי הבית זכאים לדמי מחלה על פי החוק, החל מהיום השני למחלתם וכתנאי להצגת אישור רפואי. בעבור ימי המחלה השני והשלישי הם זכאים לקבל 50% מסך שכרן היומי. בעבור כל אחד מימי המחלה הבאים - 100% .

 

מס הכנסה. חובת תשלום מס הכנסה חלה גם על העסקת עוזרת בית. אלא שבפועל רק עבור עוזרות בית מעטות יש לשלם מס הכנסה. הסיבה: סף המס, הסכום שמעליו חלה חובת תשלום מס הכנסה, הוא כיום 4,433 שקל לגבר, 5,141 שקל לאישה בלי ילדים ו-6,455 שקל לנשואה +1. רוב עוזרות הבית פשוט אינן מגיעות לסף המס.


בנוסף: חוק עבודת נשים. חוק זה, על כל סעיפיו, חל על עוזרת הבית. למשל, אם העוזרת נכנסת להריון, קיימת הגבלה על פיטוריה ויש צורך באישור משרד התמ"ת כדי לפטרה. העובדת שבה מחופשת לידה? לא ניתן לפטרה, אלא רק 60 יום לאחר ששבה לעבודה.    


להרחבה והסבר אנא הפנו שאלה למומחה לאחר הליך הרשמה קצרצר הנמצא בקישור הבא  -שאל שאלה 

 

 

מעוניינים לדעת כמה בדיוק עליכם לשלם לעובד ?  פנו אלינו לביצוע סיכום ביניים תקופתי/גמר חשבון מקצועי אצל חשב שכר מומחה בתחום דיני עבודה לפרטים נוספים לחצו כאן  

כניסה