חיפוש כותרת
>> עובדת מחליפה

 

עובדת מחליפה

 

עובדת מחליפה- איך זה מתבצע? 

הנוהל אינו מחייב למצוא מחליפה הנושא תלוי בהסכם בינך לבין התאגיד- אם בחוזה ההשמה ביניכם כתוב שהתאגיד מתחייב הרי שעליו לנסות למצוא מחליפה. כמו כן עקב דמי התאגיד שאת משלמת כל חודש ישנה חובה מסוימת לנסות להחליף. אולם מובן שהתאגיד אינו יכול להכריח עובדות לעבוד וידוע שעובדות זרות אינן מעוניינות כלל בהחלפה . ניתן לפנות גם לתאגידים אחרים אולי שם ימצא פתרון .

יש ביקוש רב לעו"ז. ובהחלפה העובדים דורשים שכר גבוה מהמקובל , ניתן להעסיק עובדת שבין עבודות כמחליפה באופן חוקי .התאגיד ידאג לרישומה כחוק . אך יחד עם זאת בהרבה מקרים כאלה משפחות נאלצות בלית ברירה להיעזר בעובדות בלתי חוקיות בארץ על מנת לסעוד את יקיריהן.עובדת מחליפה – האם העסקתה יותר גבוהה בגלל שהיא זמנית?

 

עובדת מחליפה דורשת שכר גבוה יותר מכמה סיבות, אחת היא היצע נמוך מול ביקוש גבוה שמאפשר להן לדרוש יותר , וסיבה נוספת היא מאחר ואורחת לרגע לא צוברת וותק לתנאים סוציאליים ולכן כאילו מגלמת זאת בבקשה לשכר גבוה יותר.עובדת זרה מחליפה שתעבוד אצלינו -40יום. האם אני צריכה לעשות לה ביטוח רפואי ? לשלם ביטוח לאומי ? תשלומים נוספים ?

 

לטובתך כמעסיק רצוי שתעשה ביטוח רפואי לעובדת במידה ותחלה או תפצע במהלך עבודתה עימך. לגבי ביטוח לאומי - עבור כל עובד צריך לשלם ביטוח לאומי ולא משנה כמה ימים הוא עובד. באשר לתשלומים נוספים, מגיע לו רק ימי חופשה, וכל השאר רק אחרי שנה.


 האם עובד מחליף זכאי לפדיון יום חג?  

 

עובד מחליף הינו עובד שעתי ולא עובד בשכר חודשי וככזה זכאי לתשלום עבור פדיון ימי חג רק החל מהחודש הרביעי לעבודתו.


 

העובדת יוצאת לחופשה של 45 יום ואף אחד (לא סוכנות התיווך ולא העובדת עצמה) נותנים מענה למציאת מחליפה. מה עושים?

 

אחריות על מציאת מחליפה מוטלת על המשפחה. חברת הסיעוד והעובדת יכולים לעזור. אבל בשל המחסור הרב בעובדים זה קשה.  נסו להציע שכר גבוה ולמצוא בפתרונות יצירתיים. 

חשוב לדעת שחברת הסיעוד יכולה להדריך אתכם לקבל את מלוא גמלת הסיעוד גם אם המטפל נמצא חודש בחופשת מולדת ניתן לבדוק במאגר ואולי אף להעסיק עובד ישראלי בזמן זה.


 

מטפלת של אימי עובדת רק בשבתות. לאחרונה מבטלת בואה ברגע האחרון - בערך פעם בחודש. האם אני צריכה לשלם לה פיצויי פיטורין על פיטורין מסיבה זאת?

 

כל עובד מפוטר ומתפטר  זכאי לתשלום פיצויים ואל התנאים הסוציאליים  עלייך לקרוא לה ל"שימוע למסור לה את ההחלטה לפטר. לאפשר לה להגיב ורק אחכך למסור לה מכתב פיטורין תוך מתן הודעה מוקדמת .


 

העובדת הזרה יצאה לחופשת לידה. עבור מי עלי לשלם ביטוח לאומי-עבורה או עבור המחליפה? אם עבור המחליפה, מי משלם בגין העובדת?

 

ביטוח לאומי משלם את שכרה של העובדת אשר בחופשת לידה, ומקזז את התשלומים שלו משכרה. ההתחשבנות שלך בזמן זה רק מול העובדת המחליפה.


 מעוניין לשאול שאלה ? הרשם לאתר, ללא תשלום, שאל שאלה ותקבל מענה בהקדם. 

 


 

מידע זה ניתן לקו מעסיק ע"י היועצים המקצועיים של הקו למעסיק, על סמך הנתונים שסופקו על ידי השואלים, אולם אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או חשבונאי קונקרטי וספציפי לעניין הנדון.

 

 הגן    על      עצמך!

  עקבו אחרינו גם בפייסבוק

 

כניסה