חיפוש כותרת
>> חופשה ללא תשלום - חל"ת

חופשה ללא תשלום - חל"ת

 

מה זה חל"ת - חופשה ללא תשלום? 


חופשה ללא תשלום מתקיימת למעשה כאשר העובד מבקש חופשה ארוכה יותר מימי  החופשה העומדים לזכותו. מאחר ולא ניתן ליצור יתרת חופשה שלילית, ועובדים זרים רבים מבקשים חופשה ארוכה , בדרך כלל לבקר בארץ מולדתם, אז חופשתם היא למעשה חל"ת.

במהלך חופשה ללא תשלום יחסי עובד מעביד מוקפאים עד לחזרת העובד לעבודה.

במהלך החל"ת העובד אינו מקבל שכר , ואינו צובר וותק לתנאים סוציאליים לרבות פנסיה ופיצויים. מה דין התנאים הסוציאליים במהלך חל"ת?


מאחר והעובד אינו צובר וותק במהלך חל"ת, גם התנאים הסוציאליים מוקפאים בתקופה זו.

באשר לתשלום ימי חופשה והבראה ניתן או לקזז את תקופת החל"ת או לדחות את התשלום עד להשלמת שנה מלאה. באשר לפנסיה ופיצויים, בעת גמר החשבון , בסיום ההעסקה, מקזזים את החל"ת מסך הזכאות.

 


ומה בנוגע לביטוחים? 

 האם חובה על המעסיק לשלם ביטוח לאומי וביטוח בריאות במהלך החל"ת?

 

בחודשיים הראשונים המעביד אכן משלם ביטוח לאומי עבור העובד והחל מהחודש השלישי על העובד לשלם בעצמו את הביטוח הלאומי. באשר לביטוח רפואי, יעשה נכון המעסיק אם ימשיך לבטח את העובדת גם במהלך החל"ת למען שמירה על רצף ביטוחי, ניתן לבקש מהעובדת החזר עבור תקופה זו.

 


העובד הזר נוסע לחודש חופשה בחו"ל ,האם עלינו לדווח לביטוח לאומי על נסיעתו ? אנו מקבלים את גמלת הסיעוד ישירות לחשבון הבנק ללא שירותי חברת סיעוד?

 

עד חופשה של חודש ימים קלנדרי אין צורך בדיווח והגמלה תשולם במלואה, מעל חודש קלנדרי יש לדווח למחלקת סיעוד בסניף המטפל באזור מגוריך.

 מעוניין לשאול שאלה ? הרשם לאתר, ללא תשלום, שאל שאלה ותקבל מענה בהקדם.  
 
 
 
 

 

מידע זה ניתן לקו מעסיק ע"י היועצים המקצועיים של הקו למעסיק, על סמך הנתונים שסופקו על ידי השואלים, אולם אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או חשבונאי קונקרטי וספציפי לעניין הנדון.


 


 
 

קו למעסיק - הגן על עצמך!

 

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 
כניסה